In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Технології

[Обговорення] Опитування: кращий матеріал корпусу смартфона

2017-12-03 16:27:00
1619 19


Привіт, Мі-Фани!!!

Можливо, одного разу з'являться смартфони, зроблені з веселки, зоряного пилу або кріптоніту, але поки що наш вибір скромний і обмежується практично трьома варіантами...

Світ сучасних смартфонів досить одноманітний: відкинувши окремі деталі, ми отримаємо один і той же зовнішній вигляд: це прямокутник з екраном, розроблений так, щоб його було зручно тримати в одній руці, а іншою тикати в цей екран з різними цілями. І уявіть собі, Ви по ньому зможете навіть подзвонити!

Різниця криється, як зазвичай, в деталях: динаміки, рамки, кнопки і фізичний розмір - ось те, що дозволить Вам відрізнити смартфони один від одного. Також це впливає на ціну і наше рішення про покупку того чи іншого апарату.

Одна з найважливіших характеристик будь-якого смартфона, яка незмінно є предметом суперечок, а іноді і приводом для відторгнення, це матеріал корпусу. І якщо відкинути екзотику, таку як дерев'яні корпуси, або корпуси з дорогоцінних матеріалів, ми побачимо три основні варіанти для смартфонів будь-яких розмірів: метал, пластик і скло.  Який же з них краще?

Метал


Безліч телефонів мають металеву рамку або зроблені з пластика, обробленого під метал, але ряд апаратів насправді мають металевий корпус. Зазвичай це алюмінієвий сплав, дуже тонкий і легкий, тому що покупцям подобається все тонке і легке. Кому захочеться весь день тягати з собою викувані зі сталі телефон вагою кілограма в півтора? (Хоча сталева рамка цілком має право на життя та навіть надає преміальної ваги)

Для багатьох людей метал означає преміальність. Алюмінієвий корпус, шліфований або анодований, практично свідомо забезпечує телефону вельми приємний зовнішній вигляд, і багато хто асоціює його з відмінною якістю, нехай навіть і несвідомо. За фактом алюміній може бути дешевше ряду матеріалів, але це вже не грає ролі, виною тому наше сприйняття.
Металевий смартфон може бути класним, а може - таким, на який і дивитися не варто. Давайте зважимо за і проти.

Плюси металевого корпусу

 • Преміальний вигляд. Як згадувалося вище, добре зібраний телефон в металевому корпусі завжди буде відмінно виглядати. Метал - це красиво, а значить, автоматично робить телефон в тій чи іншій мірі преміальним. Для багатьох важливо саме це - мати преміальний телефон.
 • Метал - це «сучасно». У промисловому дизайні цей матеріал грає дуже важливу роль. Металевий брусок, в якому немає нічого зайвого, це неймовірно естетично, і фанатів такого дизайну в світі величезна безліч.
 • Особливості теплопередачі. Багатьом подобається це добре відоме відчуття металу, якийхолодить руку, коли ви тільки взяли апарат. У випадку з телефоном, який ми тримаємо в руках постійно, дотик грає найважливішу роль, а метал забезпечує найприємніше тактильне відчуття.

В цілому, всі ці аргументи «За» крутяться навколо одного головного твердження: маленький металевий предмет у Ваших руках незмінно буде наділяти вас почуттям переваги від володіння преміальним продуктом. Звичайно, є ті, хто думає інакше, але навряд чи, взявши металевий смартфон в руку вони будуть скаржитися на погану збірку або непрємні тактильні відчуття

Мінуси металевого корпусу

 • Деформації і вм'ятини. Метал дуже легко деформується - особливо це стосується того легкого, м'якого алюмінію, з якого роблять корпуси телефонів. Також він має властивість зберігати після деформації свою нову форму. Звичайно, ми не говоримо про всякі хлопців з YouTube, які заробляють на життя тим, що псують телефони. Ми говоримо про те, що Ви можете в повсякденному житті сісти на телефон, стиснути занадто сильно, впустити свій апарат і посадити на його преміальний корпус зовсім преміальну вм'ятину. Може, купити чохол? Ну, тоді доведеться забути про всі плюси, описані вище.
 • Радіочастотна провідність. Це те, що пов'язано з сигналами LTE, Wi-Fi і Bluetooth. Радіохвилі в безпечному для людини діапазоні насилу проходять крізь метал. А це означає, що вашому металевому апарату будуть потрібні вставки для антен, а ще він, можливо, не буде підтримувати бездротову зарядку.
 • І знову теплопередача. Та ж особливість, яка забезпечує приємне тактильне відчуття, коли Ви тільки берете прохолодний телефон в руку, робить його теплішим, коли Ви їм користуєтесь протягом деякого часу. Тепловідводи і радіатори (теж металеві) покликані компенсувати цей ефект, але у металевого телефону завжди буде тепла ділянка в тому місці, де знаходиться чіпсет. І буває так, що апарат розігрівається до тієї міри, що його стає некомфортно тримати.

Підводячи підсумок, один і той же матеріал може зробити телефон більш преміальним на вигляд і, навпаки, менш преміальним (за рахунок неможливості створити монолітний корпус без вставок для антен або оснастити пристрій функцією бездротової зарядки). І зовсім вже не преміально виглядає погнутий корпус або корпус, що має вм'ятини .

Пластик


Пластик - це будь-яка форма, колір і будь-який розмір. В цьому перевага штучних матеріалів. Пластик також може бути оброблений будь-яким чином і відчуватися хоч слизьким, хоч м'яким на дотик. А ще пластик дешевий і дуже технологічний, у випадку з пластиком можливе створення вигинів і деталей, про які з іншими матеріалами і подумати не можна було.

Пластикові телефони можуть виглядати класно, а можуть - просто жахливо. І отримавши негативний досвід, користувач залишиться впевнений, що всі пластикові апарати - це слизьке, мерзенне, глянцеве непорозуміння. Плюс поширеним є стереотип про те, що всі пластикові телефони - свідомо дешевка. Однак існує безліч відмінних пластикових телефонів.

Плюси пластикового корпусу

 • Вартість. Ні, мова не про те, скільки доведеться викласти за телефон покупцеві, а про те, скільки коштує зробити апарат від початку і до кінця. Використання пластика означає, що простіше створювати корпус, а це означає, що дизайнери отримують повну свободу в роботі з формою. Так що телефони необов'язково нагадують сумний брусок, а їх вартість знаходиться в межах розумного. Людям подобається, коли річ добре виглядає, і їм подобається, коли вона розумно варта. А якщо можна поєднати і те і те, це взагалі чудово.
 • Пружність. Пластик міцний, дуже міцний матеріал, настільки міцний, що з нього роблять каски солдатам і шоломи гонщикам. Звичайно, пластиковий смартфон можна зламати, але це потребуватиме набагато більше зусиль, ніж у випадку з металевим або скляним апаратом. І найчастіше пластиковий корпус прийме колишню форму після того, як ви його зігнете або вдарите.
 • Радіочастотна провідність. Незважаючи на свою міцність, пластик проникний для радіохвиль, і лише мала частина сигналу при цьому втрачається. Це важливо і при розробці телефону, і при його використанні.
 • Кольорове різноманіття. Ви можете зробити пластик будь-якого мислимого і немислимого кольору. Телефони помаранчевого, рожевого, кислотно-зеленого, яскраво-жовтого і навіть коричневого кольору вже мають своїх шанувальників. А для тих, хто віддає перевагу практичності, завжди залишається чорний.

Отже, пластик дозволяє виробникові створювати міцні і красиві апарати. І на нашій пам'яті є топові смартфони практично від кожної компанії, які мають пластиковий корпус. І ніхто не скаржився, що корпус у них пластиковий.

Недоліки пластикового корпусу

 • Він може виглядати погано. Ну, принаймні, він може погано виглядати. А ще пластик легко забруднити. Він брудниться від всього - від кольорового чохла, від лежання в невідповідних місцях, іноді навіть від зіткнення з одягом.
 • Пластикові смартфони можуть виглядати дешево. Звичайно, не всі... На жаль, на кожен класний пластиковий смартфон є по п'ять поганих смартфонів в мерзенних пластикових корпусах. І люди асоціюють пластик з дешевизною.

Отже, всі пластикові телефони, які досить міцні, добре зібрані, відмінно виглядають і пропонують різноманітні кольорові рішення, змушені терпіти порівняння з масою абсолютно відстійних апаратів, в яких пластик не має вищеописаних властивостей. Це порівняння, звичайно, буде некоректним. Але зазвичай телефон, який здасться Вам потворним і слизьким, зроблено саме з пластику. Від стереотипів нікуди не дітися.

Скло


Телефони в скляних корпусах почалися з iPhone4 і Nexus 4. Звичайно, вони не повністю скляні, але є безліч телефонів, що поєднують повністю скляну передню і задню частину. Вони можуть дуже здорово виглядати і привертати увагу своїм дизайном. Вони також можуть бути і дуже крихкими: у них часто б'ються екрани, та й скляні задні кришки теж.

Також використання скла додає вартості телефону. Дешеві пластинки натрієвого скла, які можна знайти в магазині, не підходять для телефонів. Замість них використовується спеціальне надпрозоре скло і композитні матеріали, такі як Gorilla Glass, і це додатково підвищує підсумкову вартість телефону. Незвичайні матеріали, наприклад, штучний сапфір, можуть бути особливо прозорим, проникним для світлових хвиль, що розрізняються людиною, і дуже стійкими до подряпин. І вони коштують ще дорожче, іноді на недосяжному для звичайних користувачів рівні.

Плюси скляного корпусу

 • Радіочастотна провідність. Скло досить міцне, але дозволяє радіохвилям досить легко проходити крізь нього. А значить, сигнали LTE, Wi-Fi і Bluetooth будуть сильніше, а вставок під антени не буде потрібно.
 • Скляні телефони відмінно виглядають. Скляна задня панель створює відчуття глибини, якщо під склом щось є. Скло виблискує, як мокра поверхня, і комбінація ефектів може створювати приголомшливе враження.
 • Тактильні відчуття від такого апарату також дуже приємні. Скло можна відполірувати до абсолютної гладкості, і коли Ви тримаєте телефон зі скляною задньою панеллю, Вас охоплює відчуття люксовості, а люкс люблять всі, навіть якщо це в якійсь мірі ілюзія.

Недоліки скляного корпусу

 • Скло б'ється. І жодна компанія не придумала ще, що можна зробити, щоб тонке скло не билося. А це означає, що коли Ви впустите телефон - а сучасні дослідження кажуть, що, скоріш за все, ви його впустите - Ви ризикуєте розбити його зі всіх сторін.
 • Також скло дряпається. Так, все дряпається, просто на склі це зробити простіше всього. Компанії можуть лити Вам в вуха маркетингову патоку про шкалу Мооса або загартовані полімери, але скло все одно буде дряпатися. І коли на задній поверхні смартфону з його ілюзією глибини і мокрої поверхні виявиться подряпина, виглядати це буде подвійно жахливо.
 • Скло слизьке. Коли Ви тримаєте вологими руками скляний телефон, це як стискати кубик льоду - не встигнете озирнутися, а він вискочив і впав на підлогу. А далі... скло б'ється і дряпається. Ось вам і рецепт маленької домашньої трагедії.


Отже, на стороні скляних телефонів їх шикарний зовнішній вигляд, і якщо ми дорого платимо за свій вибір, ми розраховуємо, що вигляд апарата буде бездоганним. Але, на жаль, скло - для ризикових користувачів. Воно просто зобов'язане бути тонким (скло - важкий матеріал!), І якщо ми маємо справу з загартованим матеріалом на зразок Gorilla Glass, ризик розбити його зростає, оскільки загартоване скло більш крихке. Але багато користувачів з радістю підуть на ризик заради зовнішнього вигляду скляного телефону.


Альтернатива?


Компанії не полишають ідеї зробити щось ще більш цікаве ніж вказані 3 види матеріалів. Xiaomi вже 2 роки успішно експерементує з керамікою, вважаючи це кращою альтернативою склу та металу, коли діло стосується преміальних смартфонів. Але процес підготовки такого матеріалу занадто складний і вимагає не аби-яких зусиль. Тому масове виробництво керамічних смартфонів - все ще справа майбутнього.

І що ж краще?Залежить від того, хто мучиться вибором. Але в цілому, беручи до уваги все сказане вище, однозначного переможця не буде. Але буде той, хто програв, і це ... метал. Він класно виглядає і забезпечує приємні відчуття, але це жахливий матеріал для корпусу телефону. Його легко зігнути, пом'яти, і з радіохвилями він не дуже дружить. Втім, знайдеться багато бажаючих посперечатися. І це добре. Світ Android смартфонів надзвичайно різноманітний, і в кінцевому рахунку кожен вибирає те, що йому до душі. І нам важлива ваша думка!!! Який матеріал вам більш до вподоби? Які властивості грають для вас визначальну роль? І наскільки взагалі матеріал важливий для вас, коли ви замислюєтеся про покупку нового смартфона? Діліться в коментарях!За матеріалами: androidcentral.com

А в якому таборі перебуваєте Ви? Кому віддасте перевагу, метал, пластик, скло, а може щось інше?

Single Poll thread Total 134 Users Voted
 
55.97% (75)
 
20.15% (27)
 
5.22% (7)
 
14.93% (20)
 
3.73% (5)
Submit
2017-12-03 16:27:00
Favorites3 RateRate

Pro Bunny

Lugaru007 | from Redmi Note 4

#1

Віддам перевагу металу, але мені подобалося як у redmi 3  немовби гравірування задньої частини, подобаються ще кевлар, або нейлон, як це робить Моторола.
2017-12-03 16:51:36

Master Bunny

AlAnRu | from Redmi 4

#2

Все в одному...
2017-12-03 16:59:28
AlAnRu®

Master Bunny

Bakhtiiaroff | from Mi A1

#3

Только металл. Самый практичный материал.
2017-12-04 06:58:41
MIUI Global Beta Team, Mi A1 Global Beta Team.

Master Bunny

юрійMiFan | from Redmi Note 2

#4

купуючи телефон.ще ні разу не звертав увагу на матеріал))) але якби так вчинив.то любий матеріал крім скла)
2017-12-04 07:19:15
Bakhtiiaroff відповів о 2017-12-04 13:58:41
Только металл. Самый практичный материал.

Я бы не сказал, многие производители до сих пор не научились запихивать беспроводную зарядку в металлический корпус. Xiaomi если не ошибаюсь в их числе.
2017-12-04 10:45:30

Rookie Bunny

Oleksandr Volynets | from Redmi Note 2

#6

Я віддаю перевагу металу, але багато користувачів носить свої гаджети в чохлі. Тому можна обрати як альтернативу пластиковий корпус, він дешевший)
2017-12-04 12:22:12

Semi Pro Bunny

Oldy74 | from Redmi Note 4

#7

Я за металевий корпус.
2017-12-04 14:21:07

Semi Pro Bunny

Max'S | from MI 5

#8

Задняя крышка из керамики - это круто! Но! Я за стальную рамку (которую хрен согнешь, а не алюминивое  фуфло) и стекло с двух сторон. Только производители смартфонов не спешат делать ударопрочное стекло и крепкие рамки, что бы кролики после каждого падения бежали за новым смартом..
2017-12-04 19:16:53

Pro Bunny

Polmorfus | from Redmi 4A

#9

керамика намного лучше металла, однозначно.
2017-12-04 22:48:52

Master Bunny

Скеля | from Redmi Note 4

#10

Метал на сьогодні, самий оптимальний варіант. Але можна було б зробити щось метал +пластик
2017-12-05 04:19:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DonetskRules

Master Bunny

 • Followers

  583

 • Threads

  100

 • Replies

  1613

 • Points

  19270

Beta Tester
3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
Редактор-експерт
Місія здійсненна
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Newbie Member
Вбивця смартфонів
Halloween
World Records
New Home Medal
Black Friday
Оглядач
100 коментарів в грудні
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
Пригадай все
MIUI
One headphone
25 000 Мі-Фанів

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list