Прочитав статтю та вирішив поділитися інформацією на Community)


Зовсім недавно ринок мобільних пристроїв міг запропонувати в основному кнопкові пристрої. Лише зрідка в руках у людей виявлялися КПК та інші дивовижі, які мали сенсорний екран. Але часи змінюються, і технології не стоять на місці. Тепер прилавки практично повністю позбулися кнопкових пристроїв, надавши величезний вибір сенсорних телефонів і планшетів. При цьому різноманітність форм, моделей та якості гаджетів просто вражає. Але всі вони мають однаковий принцип введення та виведення інформації - сенсорний екран, який також має свої різновиди. Розглянемо, що таке тачскрін, які його види бувають та як провести їх калібрування.

Види сенсорів
З самого початку давайте дамо визначення тачскріну. Тачскрін - це пристрій введення якої-небудь інформації в телефон або планшет. Він призначається для адекватного сприйняття пристроєм наказів. Часто тачскрін (або сенсор) плутають з екраном, але це абсолютно дві різні речі.
Ринок на сьогоднішній день пропонує 4 основні види сенсорів для мобільних пристроїв:
резистивний;
індукційний;
ємнісний;
інфрачервоний.


Їх можна зустріти на різних пристроях і, в свою чергу, від виду тачскріна залежить частково їх вартість. Розглянемо більш детально кожен з них.


Резистивний тачскрін
Резистивний вид тачскрінів працює за принципом реагування на зміни геометричних параметрів. Так, щоб отримати відгук від екрану, потрібно злегка натиснути на нього. З цієї причини можна відразу сказати про недоліки, які має резистивний тачскрін. Що це поганий показник - нічого не сказати. Вся справа в самому натисканні, унаслідок якого дуже сильно псується екран. І хоч працювати з таким тачскріном досить просто в рукавичках або за допомогою стилуса, але зображення виходить блідим і через деякий час з'являються подряпини.Індукційний тачскрін

Даний вид тачскрінів розташовується позаду твердого скла і управління ним можна проводити лише за допомогою спеціального стилуса. Це дуже незручно, так як за втрату або пошкодження цього предмета для управління потрібно буде викласти чималу суму грошей на покупку.


Ємнісний тачскрін
Цей вид тачскрінів можна назвати удосконаленою формою резистивних сенсорів. Він також знаходиться зверху самого екрану і трохи псує зображення. Для управління можна застосовувати як стілус, так і пальці. Є можливість підтримки мультитач (чого немає у попередніх варіантів) і принцип роботи полягає в різниці електричного опору. Це дозволяє вводити інформацію лише за допомогою легкого дотику. Недоліком є неможливе управління сторонніми предметами і пальцями в рукавичках.


Інфрачервоний тачскрін

Ці сенсори працюють за принципом інфрачервоної сітки. Інфрачервоні тачскріни є універсальними. Вони не псують зображення, але, в свою чергу, мають тривалий відгук і низьку точність. Приблизно у 80% сенсорних пристроїв використовується ємнісний сенсор. Він максимально зручний, коштує недорого і при цьому має високі показники швидкості відгуку. Резистивний рідше зустрічається, але і він також застосовується в мобільних пристроях через свою дешевизну.


Калібрування тачскріна
У деяких випадках, при заміні сенсора або при збоях у роботі, потрібно проводити калібрування. Ця процедура не дуже складна, але вимагає максимальної уваги, так як від неї залежить правильність відгуку тачскріна.
Калібрування тачскрина - це процедура установки сенсора, яка проводиться для підвищення точності реакції на дотик до пристрою. Для перевірки, чи потрібна ця процедура чи ні, потрібно зняти захисну плівку (якщо її немає - добре протерти екран), включити будь-який текстовий редактор і натиснути на певну букву. Якщо замість обраного варіанту з'явився на екрані інший знак - потрібне проведення калібрування.


Калібрування резистивних сенсорів
Як правило, резистивні сенсорні екрани одразу при першому включенні вимагають відкалібрувати тачскрін. Що це потрібна щомісячна процедура - практично всі забувають після першого включення. Також калібрування потрібно проводити при заміні екрану, збої, після падіння або удару. Резистивний сенсор відкалібрувати досить просто завдяки «вшитою» утиліту під назвою ts_calibrate. Для її запуску в самому меню телефону або планшета потрібно зайти в розділ «Налаштування». Далі вибрати пункт «Настройки телефону» і тут натиснути на «Калібрування». В результаті цих дій екран буде чорним і на ньому з'явиться хрестик з червоною точкою, розташованою по центру.
Щоб відкалібрувати резистивний тачскрін для телефону або планшета, потрібно натискати в зазначене точкою місце. Після кожного відгуку вона зсувається і за четвертим натисканням у пам'яті пристрою зберігаються всі дані про сітці. Перевірку після проведення калібрування можна проводити за допомогою введення тексту. Якщо все правильно було зроблено, то на екрані буде з'являтися вказана літера або цифра.


Калібрування ємнісного сенсора
Досить рідко, але бувають випадки, коли у ємнісних сенсорів також збивається сітка і їх потрібно калібрувати. Проблема полягає в самій процедурі, так як ці тачскріни мають дуже складну конструкцію і пристрої не мають «вшитим». Проведення калібрування потрібно починати з завантаження утиліти TouchScreen Tune. Вона легко визначає і налаштовує сам тачскрін. Що це дасть? Просто у випадках збою або заміни сенсора неможливо самостійно точно виставити сітку, яка б працювала адекватно. Ось завдяки такій програмці можна підігнати під потрібні значення. Додатково варто відзначити збої в роботі G-сенсора, який визначає положення смартфона або планшета в просторі. В деяких випадках він веде себе неадекватно і дуже сильно ускладнює використання гаджета. Для проведення калібрування акселерометра пристрою під ОС Андроїд потрібно:Зайти в інженерне меню і натиснути кнопку вимикання і зниження рівня гучності.Після появи меню на екрані, за допомогою тієї ж кнопки гучності, потрібно перегорнути позиції і знайти пункт Test Report.У списку, що відкрився, вибрати G-Sensor cali.Після цього просто покладіть гаджет на рівну поверхню і натисніть Do Calibration. Потрібно почекати, поки перестануть з'являтися цифрові значення. Потім два рази натиснути на кнопку збільшення гучності і вибрати Reboot. Калібрування акселерометра проведена.


Запобіжні заходи
Калібрувати резистивний тачскрін для телефону, планшета і потрібно обов'язково раз на місяць, так як при активному використанні пристрою швидко порушується вся сітка. Якщо цього не робити, можна в результаті отримати неадекватний відгук на натискання і незручність у використанні. Але, як правило, з проведенням калібрування в цьому випадку не виникає проблем.
Значно складніше йдуть справи з ємнісними сенсорами. Вони спочатку не передбачають проведення калібрування в якості стандартної процедури. З цієї причини перед тим як приступити до її виконання, потрібно розуміти, якщо калібрування буде проведене з великими порушеннями, то не вийде повернути всі початкові налаштування, які мав тачскрін. Що це означає? Це повна втрата функціональності пристрою, яку практично неможливо відновити навіть у сервісних центрах. Отже, проведення калібрування ємнісного сенсора потрібно лише в тому випадку, коли ви впевнені в своїх силах і навичках.


джерело:http://poradu.pp.ua/tehnka-tehnologyi