In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Технології

[Обговорення] Gorilla Glass vs Dragontrail Glass vs Загартоване скло vs Сапфірове скло. Яке скло краще?

2018-07-25 15:13:29
591 7
Вітаю, Мі-Фани!Недавно було оголошено про випуск Corning Gorilla Glass 6, тим самим анонсуючи останню версію популярного стійкого до подряпин скла для смартфонів і планшетів.
Ця технологія захищає широкий спектр телефонів протягом багатьох років, але це не єдине рішення на ринку. Популярні варіанти - це скло Dragontrail, сапфірове та загартоване скло.
Так як же всі вони відрізняються один від одного? Який з них найкращий? У нас є кілька відповідей!

ЯК ВОНИ ЗРОБЛЕНІ?

Corning Gorilla Glass
Перше покоління продукту було запущено в 2007 році, а потім в 2010 році з'явиться Gorilla Glass 2, а в 2013 році - Gorilla Glass 3. Більшість великих флагманів, випущених цього року, містять Gorilla Glass 5, який вперше вийшов у 2016 році.

Базовий процес однаковий для кожного покоління, використовуючи «процес обміну іонів». Це, по суті, процес зміцнення, коли скло поміщають у ванну розплавленої солі, яка дорівнює 400 градусів за Цельсієм (752 градуси за Фаренгейтом), на думку виробника, іони калію в ванні створюють «шар стискаючого зусилля» на склі, в основному, додаючи йому міцності.

Gorilla Glass 5 пропонує подібну стійкість до подряпин, як і у Gorilla Glass 4, але в 1,8 рази більша стійкість до падінь. Скло також може витримати падіння з 1,6 метра, приблизно у 80% випадків, відповідно до внутрішніх тестів Corning. Тим часом, Gorilla Glass 4 вдвічі частіше витримав тест на падіння порівняно з Gorilla Glass 3, але це було з висоти одного метра.

Що стосується останньої версії продукту Corning? Стійкість до подряпин у Gorilla Glass 6 еквівалентно Gorilla Glass 5, але краща стійкість до падіння з висоти до 3-х метрів. Згідно з матеріалами компанії, скло може витримати, в середньому, 15 падінь на шорсткі поверхні з висоти одного метра, що у 2 рази краще, ніж Gorilla Glass 5.

Dragontrail Glass
Розроблено японським гігантом Asahi Glass, Dragontrail, ймовірно, другий за популярністю бренд.

Компанія використовує так званий плаваючий процес для створення свого скла, відправляючи рідке скло на піч розплавленого олова. Частинки потім додають для посилення перед тим, як скло швидко охолоне і направляється на різання.

Dragontrail Glass поставляється в декількох варіантах - Dragontrail, Dragontrail X і Dragontrail Pro. Dragontrail Pro 2016 - це найновіший продукт, що забезпечує на 30% кращу довговічність завдяки округлому скляному краєві. Asahi додає, що він також повинен витримувати більший вигин, ніж стандартний Dragontrail.

Загартоване скло
Найдешевше рішення, загартоване скло, є матеріалом, який обирають більшість виробників для своїх смартфонів.

За словами Scientific American, загартоване скло спочатку вирізають по розмірах, а потім піддають нагріванню в гартованій печі. Скло нагрівається до трохи більше ніж 600 градусів за Цельсієм (1112 градусів за Фаренгейтом), від чого холодне повітря виходить декількох секунд.

Процес робить зовнішню поверхню скла прохолодною, на відмінну від середини, що створює стиснення зовні і напруження всередині, що дає нам у свою чергу, міцне скло.

Сапфірове скло
Сапфір є найдорожчим варіантом у цьому списку, що означає, що його використовують не так часто, і використовується воно, здебільшого у лінзах камер та екранах для розумних годинників (включаючи кілька моделей Apple Watch).

Згідно з 2014 Pocketnow, сапфірові екрани виготовляються шляхом розміщення насіння сапфіра в нижній частині бочки. Дана бочка наповнюється конденсованим корундом і залишковим некристалізованим сапфіром з попередніх партій. Потім барель встановлюють всередину печі, яка нагріває матеріали до 2200 градусів за Цельсієм.

Процес займає від 16 до 17 днів і призведе до 115-кілограмового сміття сапфіра. Звідси блок виводять на дисплей смартфона, потім полірують і вирізують далі.

ЯКЕ СКЛО КРАЩЕ?Найкраще залежить від того, що ви вважаєте найважливішим: стійкість до подряпин, вага і тонкість, доступність, ударостійкість або делікатний баланс кількох з них. Ми використовуємо шкалу Мооса, щоб виміряти стійкість до подряпин мінералів та інших аналогічних матеріалів. Вище число в шкалі означає кращу стійкість до подряпин, з тальку (дорівнює 1) і до алмазу (відповідно 10). Матеріал з більш високим рейтингом також здатний подряпати матеріал з нижчим рейтингом, наприклад, з алмазним наконечником можна подряпити кварцові панелі.

Незалежне тестування на Youtube-каналі JerryRigEverything показало, що Gorilla Glass 5 може протистояти подряпинам на позначці 5 за шкалою Мооса, тому справедливо сказати, що Gorilla Glass 5 (і, ймовірно, Gorilla Glass 6) має показник, який дорівнює 5. Представник Corning раніше казав нам, що скло падає між п'ятьма і шістьма за шкалою.

Gorilla Glass та Dragontrail Glass мають приблизно однаковий ступінь захисту від подряпин
(с) androidauthority.com

Проте, одне джерело стверджує, що Gorilla Glass 4, Dragontrail Glass і загартоване скло відповідає значенню 7 по шкалі Мооса. Незважаючи на це, не існує величезної різниці у захисті від подряпин між Gorilla Glass 4 та Dragontrail Glass.

Говорячи про загартоване скло, одна з мобільних мереж стверджує, що не існує скла, яке витримало б позначки 6 та 7 за шкалою Мооса. Захищене загартоване скло, як правило, більш стійке до подряпин, ніж пластик, однак, має твердість від двох до чотирьох на шкалі.Сапфір дорівнює значенню 9 за шкалою Мооса, зразу перед алмазами. Тому можна з легкістю сподіватися, що сапфірові прилади набагато краще будуть почуватися у вашому гаманці або кишені.

YouTube-канал UBreakIFix провів скретч-тест між захисними екранами Gorilla Glass 5 та сапфіровим. Канал використовував вольфрамовий підбір, який оцінювався дев'ятьма за шкалою Мооса. Рішення від Corning отримало подряпини, але нічого не сталося з захисним сапфіровим склом.

Іншим способом вимірювання цих матеріалів є тест на твердість Віккерса, який використовує алгональний індентор для вимірювання твердості матеріалу (краща цифра краще). За версією продукту від Corning у Gorilla Glass 5 твердість Вікерса склала від 601 до 638. Виробник Dragontrail Asahi Glass http://dragontrail.agc.com/catalog/AGC_Dragontrail_en.pdf" target="_blank">стверджує, що його скло має твердість Вікерса від 595 до 673.

Як видно, різниця між ними незначна. Однак, сапфірове скло може похвалитися твердістю Віккерса понад 2000, а деякі дослідження встановило значення приблизно 2700. Іншими словами, сапфір найменш схильний до подряпин з усіх цих рішень.

ЯК ЩОДО ЗГИНУ, АБО УДАРУ?

Подряпини є лише однією основною частиною рівняння міцності - падіння є ще однією важливою проблемою. Зрештою, багато людей турбують випадки через випадкове падіння, а не повсякденні подряпини.

Згідно з попереднім відео UBreakIFix, Gorilla Glass можна зігнути сильніше під час випробування на чотирибальний вигин, ніж сапфірове скло. Сапфірове скло може бути більш стійким до подряпин, але його здатність витримувати вигин або деформацію, викликані падінням, не настільки ж велика, як скло від Corning.

Сапфірове скло може бути більш стійким до подряпин, але Gorilla Glass можна згинати сильныше під час випробування на чотирибальний згин.
(с) androidauthority.comCorning стверджує, що лист сапфіра зламався після того, як на нього було нанесено навантаження у 161 фунт (73 кг), тоді як власне рішення витримало більше 430 фунтів (195 кг). Щоб бути справедливим, це внутрішній тест компанії, тому це не остаточний результат.

Виробник Dragontrail Asahi не опублікував чотирибальний тестовий відеоконтроль для свого скла, просто продемонстрував тестову відеозйомку з трьома точками у 2011 році із застосуванням зусилля до 60 кілограмів (132 фунта). Це не є ідеальним порівнянням, враховуючи різні тестові налаштування (і старе скло у випадку Dragontrail).

Найближче до ідеального порівняння - це відеоролик від Corning від 2013 року, який показує, що Gorilla Glass 2 і 3 є кращими, ніж продукт без назви конкурентів (імовірно Dragontrail).

Крім того, на відміну від Gorilla Glass 5 та його «живучості» з висоти в 1.6 метра, Asahi не розкриває ніяких спеціальних оцінок висоти для ударостійкості Dragontrail Glass. Замість цього, компанія стверджує, що останні моделі Dragontrail Pro мають на 30% більшу витривалість у порівнянні з попереднім поколінням. Corning раніше заявляв, що Gorilla Glass 4 вдвічі перевершує випробування на падіння, ніж конкуруючі продукти (знову ж таки, ймовірно, Dragontrail).

ВИСНОВОКНа цьому етапі всі основні захисні рішення є досить міцними до подряпин. Схоже, що Dragontrail і Gorilla Glass буквально йдуть нога в ногу, тоді як загартоване скло не зовсім то і далеко відстало. Сапфірове скло - це неперевершений лідер за всіма трьома рішеннями, але коштує значно більше.

У гнучких і ударних випробуваннях результати надто неоднозначні. Єдина річ: сапфір жахливо показує себе під час згинання та падіння.

1.6-метровий тест Corning для Gorilla Glass 5 є значним покращенням порівняно із Gorilla Glass 4. І Gorilla Glass 6 лише поліпшується, оскільки він спрямований на більшу висоту і кратні падіння. Тиша в Asahi на тестах, свідчить, що вона відстає, однак вони досягнули значного прогресу у складанні дисплеїв.


Джерело: androidauthority.com

А якій властивості ви надаєте перевагу?
Краща стійкість до подряпин або ударостійкість?
Діліться з нами у коментарях!

Rate

Number of participants 1 Experience +12 Pack Reason

View Rating Log

2018-07-25 15:13:29
Favorites8 RateRate

Pro Bunny

Andrey Jura | from Redmi 3S

#1

Благодарю, полезно кто не знает;)
Сапфир конечно больше для часов, носимой техники. Для смарта и Gorilla за глаза, да и ценник сапфир накрутит.
2018-07-26 01:49:51

Pro Bunny

DrZIM | from Mi A1

#2

Корисна інформація. Дякую. На мою думку, захисне скло повинно бути  збалансоване. Витримувати як удар так і стійкість до подряпин. І краще бережіть свої смартфони, щоб не довелося випробовувати на собі властивості захисного скла.
2018-07-26 02:14:21
Корисна інформація. Дякую.
2018-07-26 02:35:09
Xiaomi Redmi Note 4X Snapdragon

Master Bunny

юрійMiFan | from Redmi Note 2

#4

сапфір здається ставив лише один виробник,тільки там і ціни в тисячах баксів були
2018-07-26 02:51:29

Master Bunny

юрійMiFan | from Redmi Note 2

#5

цікава інформація) в мене здається було вказано Драгонтреіл. Царапини звісно неприємно на склі мати,але частіше телефон падає,то ж краще щоб витримував удари
2018-07-26 02:53:38

Advanced Bunny

Karpa Igor | from Redmi 4

#6

найкраще - це плівка! що б не говорили.
2018-07-26 16:33:55

Advanced Bunny

Ванга | from Redmi S2

#7

Главное чтобы надёжным было.
2018-08-12 04:46:30
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Alex Bond

Moderator

 • Followers

  311

 • Threads

  210

 • Replies

  1069

 • Points

  9426

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
Oct-100 replies in a month
Nov-100 replies in a month
Редактор-експерт
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
Halloween
World Records
Black Friday
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Redmi 5/5 Plus
Кращий модератор Лютого
8 березня
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
Кращий модератор березня
З Великоднем!
Кращий модератор Квітня
Redmi Note 5
50К
Кращий модератор Травня
Настоящий Mi фан
Мі Дослідники
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Mi A2
Throwback With Mi 2018

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list