In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Технології

[Новини] Bluetooth 5 - що це, і для чого він потрібен?

2018-01-11 17:35:06
907 4
Привіт, Мі-Фани!
Технології не стоять на місці і постійно розвиваються, тому сьогодні ми поговоримо про Bluetooth 5, а також коротко розкажемо про bluetooth.


Давайте розпочнемо

Діти 90-х прекрасно знають, що таке bluetooth і як він працює. У наші дні bluetooth використовується для підключення до технологічних аксесуарів, таких як бездротові навушники, динаміки, фітнес-браслети або годинники, та багато іншого. Один з основних способів використання bluetooth - це передавання файлів, але люди, які раніше використовували цю функцію, тепер переходять на нові способи передавання данних. Такі, як наприклад: Mi Drop. Ці додатки ділять файли через hotspot, і один може надіслати, а інший повинен прийняти файли протягом певного часу.
Спочатку поговоримо про технологію bluetooth, перш ніж розкажемо про bluetooth 5.0. Як повідомляє Wikipedia: "Bluetooth - це стандарт бездротової технології для обміну даними на коротких дистанціях". Раніше Bluetooth називався Short-Link Radio Technology, пізніше, завдяки Нілсу Рідбеку (Ericsson Mobile Company) у 1989р., ця технологія стала називатися Bluetooth.

В принципі, у Bluetooth 5.0 є три основні нові функції, які виділяють його серед інших версій, а саме:
 • у 2 рази швидший
 • у 4 рази більший діапазон покриття
 • у 8 раз потужніший

У 2 РАЗИ ШВИДШИЙКожного разу, коли ви намагаєтесь підключити телефон до будь-якого пристрою, це займає певний час. Якщо точніше, то 30-40 секунд. Але тепер, ця процедура займе всього декілька секунд! Обрали пристрій - підключилися! Все просто!

У 4 РАЗИ БІЛЬШИЙ ДІАПАЗОН ПОКРИТТЯ


Діапазон покриття - це саме слабке місце технології bluetooth. Якщо ви відійдете від пристроя на певну відстань, то ви відчуєте деякі перебої у зв'язку. Більшість пристроїв працює на bluetooth 4.0. Цілком можливо, що сам ваш пристрій працює на даній версії. У відкритому приміщенні, без стін і перегородок така версія bluetooth дає максимальний діапазон у 50м. У звичайному будинку, зі стінами та перегородками, цей діапазон зменшується до 10м. А що дає bluetooth 5.0? На відкритому просторі максимальний діапазон сягає 200м, а діапазон у будинку, зі стінами, до 40м! Це означає, що ви можете спокійно залишити ваш пристрій у кімнаті, і спокійно прогулюватися по вашому домі без жодних перешкод, чи втрат якості!

У 8 РАЗ ПОТУЖНІШИЙДальше, найголовніше новводення, яке виглядає трішки заплутаним. Спробуємо розібратися, без вдавання до технічних аспектів. Скажімо, ви слухаєте музику за допомогою bluetooth-гарнітури. Дальше, до вас прийшов друг, тому вам необхідно відключити вашу гарнітуру і переключити музику на колонки. Це викликає багато незручностей, і ви не можете повністю насолодитися музикою. Але, завдяки bluetooth 5.0, ви зможете одночасно підключитися до 2-х і більше пристрої одночасно! Таким чином, ви зможете насолоджувати однією і тією ж музикою із вашим другом без будь-яких проблем. Ви зможете придбати колонки з підтримкою bluetooth 5.0 і розташувати їх у різних кімнатах, і насолоджуватися музикою у всіх кімнатах одночасно.

Декілька швидких фактів про bluetooth

 • В даний час більшість смартфонів працюють на bluetooth версії 3.0.

Таблиця для порівняння

Версія bluetooth
Максимальна швидкість
Максимальний діапазон
3.0
25 Мбіт/с
30м
4.0
30 Мбіт/с
50м
5.0
50 Мбіт/с
200м

 • Samsung S8 - це перший пристрій з bluetooth 5.0
 • Велика кількість медичного обладнання підключенні саме по технології bluetooth. Так як ця технологія набагато легша в налаштуванні, ніж Wi-Fi.
 • Bluetooth 5.0 додає нові функції до уже наявних в попередніх версіях
 • Весь функціонал версії 4.2 у повній мірі підтримується у версії 5.0

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ТА ПЕРЕВАГИ ВИКРИСТАННЯ BLUETOOTH 5.0

 • Покращенні канали передавання данних

У данній версії використовується більш ефективне використання каналів мовлення на частоті 2,4 ГГц. Ці покращання каналів мовлення дозволяють розробникам створювати нові додатки, які можуть подолати фізичні та віртуальні світи. Рекламні розширення у bluetooth 5.0 надають  можливість завантажувати рекламні дані з трьох традиційних рекламних каналів до повного набору каналів передачі даних для більшої різноманітності частот. Більш великий пакет даних до 255 октетів дає нові порогові значення, такі як відстеження активів, зберігаючи зворотню сумісність з продуктами, розробленими для більш раннього.

Ключова особливість:
У 8 раз сильніша передача мовлення ніж у Bluetooth 4.2, з підтримкою більших пакетів даних: з 31-октетом до 255-октета. Можливість вивантаження данних з рекламою з 3-х рекламних каналів до 37-х каналів мовлення

 • Виявлення та запобігання слотів з масками

Пристрої з використанням технології Bluetooth 5.0 можуть вказувати на доступність своїх слотів для передачі та прийому при роботі з системами мобільного бездротового стандарту (MWS).
Ключова особливість:
Виявлення та запобігання перешкод на краях діапазону ISM 2,4 ГГц та сусідньої групи LTE

 • Підвищена пропускна спроможність для технології Bluetooth при зменшеному використанні заряду акумулятора

Bluetooth 5.0 збільшує пропускну здатність до 2 Мбіт/с. Подвоївши обсяг даних, які можуть передавати пристрої, Bluetooth 5.0 зменшує час, необхідний для передачі та прийому даних, полегшує швидкі та надійні оновлення програмного забезпечення для мобільних пристроїв та швидко завантажує вартість зібраних даних з датчика коли мобільний пристрій увімкнено.


Ключова особливість:
В 2 рази збільшена пропускна здатність у порівнянні із Bluetooth 4.2 з зменшеним використанням заряду акумулятора

 • Збільшення діапазону покриття з меншим використання заряду акумулятора


Пропускна здатність може бути зменшена, щоб досягти у 4 рази більшого діапазону, зберігаючи аналогічні вимоги до заряду акумулятора. З чотирикратним діапазоном покриття, розробники, що створюють домашню автоматику та рішення для безпеки, можуть забезпечити охоплення цілого будинку, будівлі або місцевості. Діапазон можна налаштувати для різних типів середовищ.

Ключова особливість:
У 4 рази збільшений діапазон покриття у порівнянні із Bluetooth 4.2 з зменшеним використанням заряду акумулятора

 • Безпека


Bluetooth 5.0 відповідає усім вимогам стандартів безпеки США

Джерело: en.miui.com

Дякую за увагу.
2018-01-11 17:35:06
Favorites RateRate
хороший перевод
2018-01-12 01:50:52

Moderator

Alex Bond Author |

#2


Дякую. Намагався якомога краще перевести.
2018-01-12 02:02:57
Alex Bond
Дякую. Намагався якомога краще перевести.

молодчинка.
2018-01-12 02:19:20

Semi Pro Bunny

Avgona | from Redmi 4A

#4

в большинстве случаев, он в СНГ бесполезен)
2018-01-24 14:21:36
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Alex Bond

Moderator

 • Followers

  312

 • Threads

  210

 • Replies

  1069

 • Points

  9426

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
Oct-100 replies in a month
Nov-100 replies in a month
Редактор-експерт
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
Halloween
World Records
Black Friday
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Redmi 5/5 Plus
Кращий модератор Лютого
8 березня
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
Кращий модератор березня
З Великоднем!
Кращий модератор Квітня
Redmi Note 5
50К
Кращий модератор Травня
Настоящий Mi фан
Мі Дослідники
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Mi A2
Throwback With Mi 2018

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list